Register | Login
Attackpoint - performance and training tools for orienteering athletes

Discussion: Žemėlapiai

in: Elvis; Elvis > 2020-02-10

Feb 10, 2020 6:49 PM # 
TadasK:
Iš tikro įdomiai čia gaunasi :) Gal čia jau veikia planuojama naujoji liberali LOSF politika, leidžianti visiems daryti žemėlapius bet kur, nepaisant jokių autorinių teisių.
Advertisement  
Feb 10, 2020 6:56 PM # 
stankevic:
Bus įdomu palyginti to pačios miško skirtingų autorių paišybą.
Feb 10, 2020 8:16 PM # 
Orinimus:
Na kiek žinau tai Kutka ten derinasi su organizatoriais tai su ta politika kolkas viskas gerai ;)
Feb 11, 2020 7:39 AM # 
LL:
Man tai įdomu, kaip vietovė išvis gali būti autorinių teisių objektas, ir norint paišyti žemėlapį vietovėje reikia derintis su seno žemėlapio autoriumi.
Feb 11, 2020 8:08 AM # 
TadasK:
Kas niekada nėra daręs pats žemėlapio, tas ir negali suprasti šitos temos. Tačiau paimkim paprastą pavyzdį. Tarkim, jūs padarote naują žemėlapį ir sugaištat tam daug darbo dienų. Po 1-2 metų bet kas paima jūsų žemėlapį, persibraižo sau su OCAD'u ir išleidžia jau "savo" žemėlapį net nesivarginęs išeiti į mišką. Ar tai būtų normalu?

Ši tema plati ir nevienareikšmiška, todėl rasti gerą, žemėlapininkams ir visiems kitiems priimtiną, sprendimą labai sudėtinga.
Feb 11, 2020 12:07 PM # 
Katashunis:
Aš manau, kad niekas žemėlapių taip, ir dėl to, kaip sako Tadas nedaro. Jei jau naujina, tai daro varžyboms ir eina į mišką.
Feb 11, 2020 1:07 PM # 
Orinimus:
Na visgi palaikau žemėlapininkų pusę, kadangi žinau kiek tai kainuoja laiko ir pastangų. Tačiau būna išimčių, kada gali tą savo "kūrinį" kištis į subinę:
1. žemėlapis žiauriai prastai nupaišytas. Ir naujam autoriui tiesiog nėra prasmės "kopijuoti"
2. Žemėlapiaus autorius nenaujina žemėlapio ~10 metų nors atnaujinimas verkiant reikalingas.
3. Žemėlapiaus būsimas autorius nupiešė gabaliuką žemėlapio ir paskelbė, kad "vietovė mano" ir nieko nepiešia kelis metus iš eilės
4. Sprintų žemėlapiai neturėtų būti "autorinis kūrinys", nes realiai visi pagrindiniai duomenys - objektai yra nufotigrafuoti aukšta raiška, lidarai centruose turi net medžių lajų auščio duomenis, tai lengvai prasieinant per apylinkes gali sėkmingai nesukdamas galvos patvirtinti ar tas objektas ten stovi ar ne. Ko taip paprastai nepadarysi Miške su įvairiais prabėgamumais, reljefais mikro detalėm ir pan, kur turi sugalvoti kaip nupiešti, kad būtų skaitoma ir suprantama

This discussion thread is closed.