Register | Login
Attackpoint - performance and training tools for orienteering athletes

Discussion: nu idomiai,

in: Hobitas; Hobitas > 2020-09-18

Sep 18, 2020 5:27 PM # 
mndgs:
O tai kaip čia, jis startavo nelaiku ? Su Linu i starta gal stojo ir del to W40 pasieme?
Advertisement  
Sep 18, 2020 5:43 PM # 
Linas:
Kada jis pirmą kartą startavo nepastebėjau, tikrai ne su manim. Bet 15 sek prieš man startuojant jis parlėkė pasipiktinęs kad gavo ne tą žemėlapį. Už manęs kaip tik buvo laisva starto minutė, turbūt antrą kartą gavo ją ir startuot, bet tas jo fiksuotas splitas į 1-ą KP visiškai neadekvatus.
Sep 18, 2020 6:08 PM # 
Elvis:
Manteliui jau per 2017m. LČ ilgą įkišo ne tos grupės žemėlapį, kažkas jį persekioja :)
Sep 18, 2020 7:34 PM # 
andriusj11:
Parašiau į osportą. Tegu vartosi.
Sep 18, 2020 8:53 PM # 
Hobitas:
Organizatoriams pliuso aišku nėra, kad žemėlapiai sumaišyti buvo. Bet man rodos kiekvienas yra atsakingas pats su kokiu žemėlapiu išbėga.
O dabar organizatoriai vietoj vieno minuso, gavo du.
Sep 18, 2020 9:19 PM # 
TadasK:
Rimtose varžybose (pasaulio/europos čempai, tikiuosi ir LČ) niekas neatstatytų tavo laiko, išbėgus su ne savo žemėlapiu (net ir dėl organizatorių kaltės). Gera praktika visada pasitikrinti trasą tik paėmus žemėlapį, ką aš visada ir darau.
Matomai jis gerai kažkuom pagrąsino Perkūnui :) Taip pat manau, kad niekas nekoreguos ir jo splito į 1 kp :)
Sep 19, 2020 6:06 AM # 
M.K.:
Ralys sako, jei starto brigada patvirtins,kad zemelapis buvo ne toj dezutej,tai pakoreguos--išminusuos ta jo pasibegiojima. O jei pats suklydo-skaičiuos nuo jo oficialios starto minutes:) Sakau nesvaik, OS taisykles nenumato tokiu nesamoniu!
Sep 19, 2020 6:12 AM # 
RimvydasA:
As uz tai, kad sprinto rezai butu anuliuoti:)
Sep 19, 2020 6:15 AM # 
Orinimus:
Na įsivaizduokim situaciją - suskamba startas (SPRINTE, kur kiekviena sekundė aukso vertės), tu pradedi įsibėgėti ir vyniodamas į Ž punktą pamatai, kad žemėlapis ne tavo. Kokia turėtų būti įvykiu seka po to?
1. Bėgi atgal į startą, iškeiki teisėjus, pasiimi savo(pasitikrini), ir bėgi toliau.
2. Bėgi atgal į startą, mandagiai pasakai, kad netavo žemėlapis, jie aišku nepatiki, tada tu įrodai, jog stovėjai vyrų eilėj, o gavai moterų trasą, jie atsiprašo ir
a) įteikę teisingą žemėlapį pasiūlo bėgti toliau
b) randa laisvą minutę ir leidžia startuoti vėliau su geru žemėlapiu
c) anuliuoja visos grupės rezultatus
3. Bėgi toliau, grįžęs į finišą gauni diskvalą, tada įrodai, kad stovėjai vyrų eilėj, bet gavai moterų trasą, protestuoji, o teisėjai privalo anuliuoti grupės rezultatus.

Manto atveju, įtariu buvo kiek modifikuotas 2b variantas

BET SVARBIAUSIA - kai gauni moterų žemėlapį viskas gana paprasta, o jeigu gauni V35 ar V45? Gaudyk briedį lankose.
Man labai užstrigo tvarka Oringene, eilėje gal tik 4 grupės, aišku vyrai ir moterys atskirai, ant kiekvieno užversto žemėlapio užrašytas grupės nr.. Teisėjas dar papildomai įsitikina, kad stovi savo langelyje, jei reikia pakoreguoja. Čia dar pridurčiau, kad D ir H grupių skirstymas yra geresnis, nei M ir W (kas apvertus beveik tas pats).
Manau tokia praktika (numerio užrašymas ant kitos žemėlapio pusės ir aiškesnis V/M M/W keitimas į H ir D) turėtų būti taikoma visose rimtesnėse varžybose Lietuvoje.
Sep 19, 2020 6:32 AM # 
M.K.:
Patikrint ar tavo zemelapis galima dar neisbegus, stovint prie dezutes, atverciant kampeli su legendom trumpam,paprasyt teisejo kad patikrintu,arba iskart griebus zemelapi paziuret i legendas.
Mano manymu,jis pagriebe zemelapi ne is savo dezutes.
Sep 19, 2020 7:06 AM # 
M.K.:
Kadangi jis daznai stresuoja, tai apsvaiges greičiausiai čiupo M-55/60. Nes ta pati ir W-35/40.
Sep 19, 2020 3:08 PM # 
Elvis:
Na va, pataisė tarpinius :)
Sep 20, 2020 6:43 PM # 
Kukutis:
Esu turėjęs OSKD pasaulio taurės etape tokią situaciją, po kurios manau, kad starto laikas negali būti atstatomas iš viso. Vienas dalyvis, pramynęs beveik visą trasą pastebėjo, kad neaktyvuotas siac. Apkaltino organizatorius, kad jam nepadavė aktyvavimo stotelės, grįžo į startą, buvo paleistas iš starto stotelės ir laimėjo etapą, nes jau žinojo trasą

Starte nėra vaizdas įrašomas, todėl teisėjams/dalyviams nėra galimybės įrodyti, kad žemėlapis buvo paimtas tas kuris reikia. Dėl to ir įkalta pareiga dalyviams, kad jie atsakingi už pasitikrinimą. Žemėlapio tikrinimosi laikas ar iš karto, ar trasos viduryje, ar gale yra dalyvio reikalas. Tai pirmas darbas yra žiūrėti ne į raudoną trikampį, o į amžiaus grupę prie žemėlapio legendų, nes kitaip gali būt rimtas sėdimas :). Taip, jei jau yra žemėlapiai rūšiuojami, tai starto brigada privalo įdėti max pastangų, kad būtų žemėlapiai ten kur reikia, bet atsakomybė pasitikrinti juk lieka dalyviui būtent dėl įrodymo problemos.

Konkrečiai dėl atvejo, tai vienose varžybose pastebėjęs Mantą ne prie tų žemėlapių ir nukreipęs prie tų kurių reikia. Kadangi toks atvejis buvęs ir iš suaugusių dalyvių buvo tik 1 jo atvejis per visas 3 varžybų dienas šių metų tai labiau linkęs manyt, kad pačiupo ne tą pats. Beje, paėmė jis M21S žėmėlapį (kas yra 2 kibirai iki jam reikiamo).

Kodėl jo laikas kosminis į 1 KP? Todėl, kad bėgo į arti prie jam reikiamo KP antrą kartą. Tai tik dar vienas įrodymas, kad neturėjo jam laikas būti atstatomas.

Dėl sprendimo pridėti 30 sek., tai pasisakiau 1 pastraipoj :).
Sep 20, 2020 8:25 PM # 
andriusj11:
Laikas kosminis, nes stadione Boltas 200m bėga 19.19. O Mantelis 200m su viršum, mišku 25".00. Gal Mantelis ne tą šaką kultivuoja, gal stadione ir dabar rekordus skintų?
Sep 20, 2020 8:54 PM # 
Cambas:
M21S = M45, tai yra sekantis kibiras nuo reikiamo ir įprasti skaičiai per Pasaulio veteranus.
Sep 21, 2020 5:42 AM # 
Kukutis:
Dėl Andriaus komentaro, tai pripažįstu, nepažiūrėjau atstumų. Tik tada man čia mįslė, nes Darius tikrai paleido lygiai tą minutę, tai turėjo būt laikas kaip ir kitų dalyvių nuo pat pradžių.
Dėl Čiambo komentaro, tai teisybė, sutapo su V45, tai greičiausiai iš to pačiupo.
Sep 21, 2020 6:28 AM # 
vyc:
Rimvydas B. irgi sakė ne tą žemėlapį, tai gal ir orgai biški buvo primaišę. Tik jis grįžo, pasiėmė savo ir toliau bėgo..
Sep 21, 2020 6:39 AM # 
mndgs:
Kibiriukai ten labai glaustai buvo, netyčia patrypčiojus galėjai ne prie to atsidurti
Sep 21, 2020 6:44 AM # 
vyc:
nu Rimvydas dažnai skelia panašių bajerių.. :)
Sep 21, 2020 8:18 AM # 
M.K.:
Nieks ten nebuvo sumaisyta. Nesvaikit!
Sep 21, 2020 11:36 AM # 
Elvis:
Reziumuojant manau turi būti einama link to, kad didesnėse varžybose startas turėtų būti filmuojamas :) Bent jau dalyviai, startuojantys nuo kibiriukų.
Sep 21, 2020 1:37 PM # 
Cambas:
Sakyčiau, kad turi konvejeris starte būt statomas. Prie kiekvieno dalyvio atvažiuoja jo asmeninis žemėlapis ir atsidaro lygiai jo starto minutę. Lygiagrečiai kitu konvejeriu atvažiuoja SI kortelė, kuri yra išvalyta, suaktyvina, su išmazgotom gumelėm, kad tik dalyviui nereiktų pačiam valytis. Jeigu dalyvis vėluoja, tai jo žemėlpis yra sunaikinamas, o pats dalyvis statomas prie 'gėdos - kaip 2020 metais' kibirėlio, kuris yra pilnas visų grupių žemėlapių. Jeigu ima ne savo, tai gauna 20kV įtampos nuobaudą. Jeigu organizatoriai surinkinėja žemėlapius, o kažkas jo negrąžina, tai žemėlapis pradeda pypsėt ir galingai susinaikina per 5sek. Ypač pavojinga tiems, kurie slepia žemėlapius trumpikėse.
Iš viso to seka: bėgantiems ne savo galva sekliams morkoms žemėlapis keičia trasos planavimą on-the-fly į skaidytą, kad visi tikrai prabėgtų savo galva. Imant dublį žemėlapis tyliai, bet tikrai negražiai, nusikeikia.
Sep 21, 2020 7:06 PM # 
M.K.:
:)))
Sep 21, 2020 7:44 PM # 
andriusj11:
Mažiau techninių priemonių reikalaujantis sprendimas: perbėgai starto liniją su svetimu žemėlapiu - DSQ
Sep 22, 2020 6:44 AM # 
vyc:
:D
Sep 22, 2020 7:59 AM # 
vosvos:
Dar būtų galima ant žemėlapio kitos pusės atspausdinti grupių pavadinimus - bet čia aišku jau visiškas kosmosas (In the year 2525, if man is still alive)
Sep 22, 2020 12:00 PM # 
Kukutis:
Edvardutti, patikrinki 3 dienos žemėlapį. Ant jos net ne amžiaus grupė, o tavo dalyvio numeris užneštas turėtų būti. Welcome to 2525 :D. Kitąmet ant Rimkaus žemėlapio užrašysim "Rimkaus" ir tada tegul pabando išsiginti, kad ne tą paėmė :). Bet Čiambo pasiūlymas geriausiais. Reik rašyt projektą ES pinigam. Mes kaip tik diskutavom, kad kitąmet reik virtualias varžybas daryt. Pastatyt Automatic orienteering machine starte (panašų į Čiambo apibūdintą agregatą, bet be gumelių mazgojimo). Kaip tą vadinamą vending machine, tik ne coca cola iškristų, o žemėlapis. Prabėgęs dalyvis užkrauna GPS ir belieka tik dbtopan įkelt quickroute failą. Prizus Barborytė pristatys.

Please login to add a message.