Register | Login
Attackpoint - performance and training tools for orienteering athletes

Discussion: Kaip pats maratonas

in: andriusj11; andriusj11 > 2023-02-12

Feb 13, 2023 12:44 PM # 
Cambas:
Kaip pats maratonas lyginant su Tartu ir Bieg Piastow? Startas bendras ar bangomis? Kalniukai kaip?
Advertisement  
Feb 13, 2023 8:13 PM # 
andriusj11:
Startas bangomis. Pradžioje paleido Ski Classics moteris, tada priekyje išrykiavo elito vyrus ir dar kokius 400 iš paskos. Paleido, kaip vieną bangą. Stačių pakilimų, gal tik poroje vietų kur reikėjo išsiskėtus keletą metrų prasibėgti. Daugiau visi susistumiami rankomis normaliomis sąlygomis. Ypač pirmoje pusėje, kur yra vienas 4 km ilgio. Nusileidimų stačių visai nėra, gal tik pora apačioje turi vos aštresnius posūkius, kurie būtų linksmiau išimami esant geresnėms sąlygoms ir greičiams. Po 23 ar 24 km prasideda toks rimtesnis pakilimas, bet gal tik 1.5-2 km. Rankomis besistumdami atsilikinėjo ir nuo manęs, nors lipau/bėgau pusiau išsiskėtęs. Toliau ilgesnės nuokalnės ir keletas lėkštų pakilimų.
Vaizdai gal geresni pas lenkus Bieg piastow. Nes čiuoži pagrinde mišku ir tik ties apsisukimų, 23 km berods įčiuoži į atvirą lauką su vaizdu į kalnus ten apsisuki ir vėl į mišką. Gal jeigu nebūtų buvę rūko būtų ir daugiau vaizdų, bet abejoju. Maitinimas trasoje. Tartų maratono kolkas dar niekas "neperspjovė". Dalino energetinį arba arbatą, enervito želiukus, bananus ir mandarinus ( berods). Dar lyg kažkokius šokoladukus. Žodžiu skurdokai. Po starto tik įlindus į mišką iš kart kamštis, bet lengvai judėjo, tai ilgai netrukome. Po finišo maistą gali rinktis iš 3 patiekalų sriubos/košės/saldūs cepelinų tešlos virtiniai su slyvos įdaru + bokalas alaus.
Parkavimas prie varžybų centro 25,- € visai dienai ar net 2(nelabai supratau). Tad patogus variantas važiuoti autobusu, nemokamas ir atveža į centrą, o priklausomai nuo parkavimo aikštelės, gali dar 15 min pėsčias į kalną pasivaikščioti iki centro. Arba nakvynę reikia ieškotis pačiame miestelyje kur startas. Kadangi mašiną buvau palikęs Janov nad. Nisau miestelyje šalia autiko stotelės, todėl grįžus dar teko 1 val. laukti policininkų prie komisariato, kad man paaiškintų, kad visas miestelis yra po ženklu "stovėti draudžiama":). Gal reikėjo geriau patyrinėti parkavimo galimybes.
Prieš startą gali užsisakyti Swix slidžių servisą, bet tai reikia daryti registruojantis, kaip ir pirkti parkingo vietą Bedriche (šalia starto).
Daugiau viskas, kaip ir kitur.
Feb 13, 2023 8:37 PM # 
Elvis:
Labai smagiai susiskaitė, ačiū už įspūdžius! :)
Feb 13, 2023 9:42 PM # 
Cambas:
Ačiū! Geras reportažas gavos.

This discussion thread is closed.