Register | Login
Attackpoint - performance and training tools for orienteering athletes

Training Log Archive: Hall

In the 30 days ending Apr 30, 2009:

activity # timemileskm+m
  running16 10:24:00
  orientering8 8:17:32 11.81 19.0
  cycling7 8:00:00
  stenght4 3:05:00
  Bollspel3 2:30:00
  swimming/H2O löpn5 1:54:00
  friidrotts stuff1 20:00
  Total26 34:30:32 11.81 19.0

«»
2:40
0:00
» now
WeThFrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeTh

Thursday Apr 30, 2009 #

running 30:00 [3]

cycling long 1:45:00 [3]

Wednesday Apr 29, 2009 #

running 30:00 [3]

cycling 30:00 [3]

Tuesday Apr 28, 2009 #

orientering tempo 38:00 [4]

running warm up/down 25:00 [3]

Monday Apr 27, 2009 #

swimming/H2O löpn 20:00 [3]

stenght 50:00 [3]

cycling warm up/down 25:00 [3]

Sunday Apr 26, 2009 #

orientering race 1:00:00 [5] 9.0 km (6:40 / km)

running warm up/down 25:00 [3]

Saturday Apr 25, 2009 #

orientering race 42:00 [5]

running warm up/down 35:00 [3]

Friday Apr 24, 2009 #

running 25:00 [3]

Thursday Apr 23, 2009 #

swimming/H2O löpn 20:00 [3]

cycling 20:00 [3]

running 20:00 [3]

Wednesday Apr 22, 2009 #

cycling long 2:40:00 [3]

Tuesday Apr 21, 2009 #

stenght 40:00 [3]

cycling warm up/down 35:00 [3]

swimming/H2O löpn warm up/down 19:00 [3]

Monday Apr 20, 2009 #

Note
(rest day)

Fästing vaccinering å helt slut efter 10-mila

Sunday Apr 19, 2009 #

orientering race 1:39:30 [5]

10-mila. gick bra. fick ut allt av kroppen å max 2min bom

running warm up/down 30:00 [3]

Saturday Apr 18, 2009 #

running 45:00 [1]

Friday Apr 17, 2009 #

Note
(rest day)

Thursday Apr 16, 2009 #

running 1:10:00 [3]

Wednesday Apr 15, 2009 #

orientering tempo 30:00 [5]

running warm up/down 42:00 [3]

Tuesday Apr 14, 2009 #

stenght 45:00 [3]

swimming/H2O löpn warm up/down 30:00 [3]

Monday Apr 13, 2009 #

running 1:05:00 [3]

Sunday Apr 12, 2009 #

running 30:00 [3]

Saturday Apr 11, 2009 #

orientering race 53:00 [5] 7.0 km (7:34 / km)

orientering tempo 15:00 [5] 3.0 km (5:00 / km)

running warm up/down 45:00 [2]

Friday Apr 10, 2009 #

orientering 2:00:02 [3]

Thursday Apr 9, 2009 #

Bollspel 45:00 [4]

Wednesday Apr 8, 2009 #

Bollspel tempo 45:00 [4]

friidrotts stuff 20:00 [1]

Tuesday Apr 7, 2009 #

running 27:00 [3]

Bollspel 1:00:00 [2]

hockey i björneborg. ett av årets tuffaste pass. vet int va e träna men tungt va e:)

Monday Apr 6, 2009 #

stenght 50:00 [3]

swimming/H2O löpn 25:00 [3]

Sunday Apr 5, 2009 #

cycling 1:45:00 [3]

Saturday Apr 4, 2009 #

running 1:20:00 [3]

Thursday Apr 2, 2009 #

orientering 40:00 [1]

kurvkarta. gick runt den

« Earlier | Later »