Register | Login
Attackpoint - performance and training tools for orienteering athletes

Training Log Archive: Pellervo

In the 30 days ending Apr 30, 2011:

activity # timemileskm+m
  Juoksu / running14 10:42:27 4.91 7.95c
  Suunnistus / orienteering3 2:16:56 10.56(12:58) 17.0(8:03)31 /31c100%
  Kavely1 2:00:00
  Maastojuoksu / running in terrain1 42:46
  Total19 15:42:09 15.47 24.931 /36c86%

«»
2:00
0:00
» now
FrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeThFrSa

Thursday Apr 28, 2011 #

Juoksu / running (Juoksurattaat) 47:15 [2]
ahr:150 max:161 shoes: Asics GT-2140

Tyynen kanssa 10-tien lenkki. Juoksurattaiden neitsytajo juoksussa, hyvin rullasi. Väsynyttä menoa, huomenna lepo.

Wednesday Apr 27, 2011 #

Maastojuoksu / running in terrain 42:46 [3] **
ahr:157 max:172

Juoksentelua Kirkonkulman kartalla. Vahan meni liian raskaaksi.

Tuesday Apr 26, 2011 #

Suunnistus / orienteering 1:06:00 [4] *** 6.8 km (9:42 / km)
spiked:14/14c

Kauden avaus iltarastit Humppilassa. Kolmella rastivalilla virheita yht. 12 min. Muuteb\n oli hyvaakin tekemista ja suunnistus edessa.

Monday Apr 25, 2011 #

Kavely 2:00:00 [1]

Tyynen ja Ullan kanssaTorronsuolla ulkoilemassa upeana kevatpaivana. Tyyne kantorinkassa.

Friday Apr 22, 2011 #

Juoksu / running 45:48 [2] **
ahr:145 max:164

Palauttavaa metsä- ja polkujuoksua kartan kanssa Kukkomäessä jä mäkahonpuolella.

Thursday Apr 21, 2011 #

Suunnistus / orienteering 40:00 [4] ** 5.4 km (7:24 / km)
spiked:9/9c

Korttelirastit Heramäessä. Oli pari ihan rastipistettäkin ja useilla väleillä reitinvalintaa. Pari rastiväliä täysin maastopohjalla. Lumi aika vähissä.

Wednesday Apr 20, 2011 #

Juoksu / running 44:15 [2]
ahr:147 max:168

Aapon kanssa Piikakosken lenkki Mäkahon kautta.

Tuesday Apr 19, 2011 #

Juoksu / running 31:22 [3] *** 2.8 km (11:12 / km)
ahr:158 max:178 spiked:0/5c

Suunnistusjuoksuun ja kartanlukuun totuttelua kangastien kartalla. Suunnistus pysyi siedettävästi eddessä vaikka maassa ollut lumi ja 29 v vanha kartta vähän vaikeuttivatkin. Tykkään kuitenkin tuosta maastosta.

Sunday Apr 17, 2011 #

Juoksu / running 31:30 [4]
ahr:163 max:178

Polkulenkki vielä lumisessa metsässä Vanhalassa.

Saturday Apr 16, 2011 #

Juoksu / running 53:20 [3]
ahr:156 max:170

Aapon kanssa riepposessa ja pullin/mäkahon kautta kotiin.

Friday Apr 15, 2011 #

Juoksu / running 40:55 [2]
ahr:148 max:163 shoes: Asics GT-2140

Tyynen kanssa vanhainkodin ympäri ja kaupassa. Kauppa-aika ei sisälly. Matka-aika kaupasta kotiin arvioitu.

Thursday Apr 14, 2011 #

Suunnistus / orienteering 30:56 [4] ** 4.8 km (6:27 / km)
spiked:8/8c

Loimaalla korttelirastit. 3 väillä reitinvalinta.

Vauhtijuoksua pitää kehittää.

Wednesday Apr 13, 2011 #

Juoksu / running (Lastenvaunut) 15:04 [2]
shoes: Asics GT-2140

Ullan ja Tyynen kanssa kaupassa.

Monday Apr 11, 2011 #

Juoksu / running (Lastenvaunut) 1:02:21 [3]
ahr:151 max:178

Tyynen kanssa 10-tien lenkki + vähän kiertoa puistometsässä.

Saturday Apr 9, 2011 #

Juoksu / running (Lastenvaunut) 1:47:56 [2]
shoes: Asics GT-2140

Kiipunlenkki Tyynen kanssa. Kova tuuli, mutta muuten kiva keli.

Friday Apr 8, 2011 #

Juoksu / running (Lastenvaunut) 54:00 [2]

10-tien lenkki. Ullan ja Tyynen kanssa.

Wednesday Apr 6, 2011 #

Juoksu / running (lastenvaunut) 46:12 [3]
ahr:153 max:168

Työyhteisölenkki, näin vanhempainvapaana Tyynen kanssa. Mukavaa rauhalista menoa.

Tuesday Apr 5, 2011 #

Juoksu / running 25:29 [4] 5.1 km (5:00 / km)
ahr:169 max:181

Selkäinmäen lenkki. Vähän joutui alamäissä jarruttelemaan kun oli vielä lunta ja jäätä jäljellä.

Monday Apr 4, 2011 #

Juoksu / running 37:00 [2]
ahr:149 max:162

Ullan ja Tyynen kanssa vanhainkodinlenkki.

« Earlier | Later »