Register | Login
Attackpoint - performance and training tools for orienteering athletes

Training Log Archive: Pellervo

In the 30 days ending Nov 30, 2018:

activity # timemileskm+m
  Juoksu / running30 22:39:22 9.51 15.3
  Total30 22:39:22 9.51 15.3

«»
2:47
0:00
» now
ThFrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeThFr

Friday Nov 30, 2018 #

Juoksu / running 29:25 [1]

Marrasputken päätös, pikkuisen polkuja kukkomäessä

Thursday Nov 29, 2018 #

Juoksu / running 33:35 [2]

Pakkoputkilenkki lähipoluilla, melkein puoliyö ja juoksu oli pakottamista.

Wednesday Nov 28, 2018 #

Juoksu / running 28:51 [3]

Polkuja riemun silmukalle ja lehthoasianmäen kautta takaisin.

Tuesday Nov 27, 2018 #

Juoksu / running 33:17 [2]

Hiskin kanssa pieni polkuhaistelu

Monday Nov 26, 2018 #

Juoksu / running 1:11:12 [3]

Kortesuon lenkki kersojen parkourkerhon aikana

Sunday Nov 25, 2018 #

Juoksu / running 27:31 [4]

Aittovuoren pururata ympäri, kallioleikkauksen nousua jatkoin polkua pitkin aittomaen nurkalle.

Saturday Nov 24, 2018 #

Juoksu / running 33:06 [2]

Leppoisa iltapolku täysikuun valossa.

Friday Nov 23, 2018 #

Juoksu / running 25:19 [2]

Elli eskarista kyytiin, aittovuoren kautta pikkulaan ja sieltä spurtti nälkämäki ylös.

Thursday Nov 22, 2018 #

Juoksu / running 26:44 [1]

Hyvin kevyt lähipoluilla

Wednesday Nov 21, 2018 #

Juoksu / running 27:09 [1]

Kevyen kevyt putkilenkki poluilla.

Tuesday Nov 20, 2018 #

Juoksu / running 1:27:32 [1]

Kortesuon lenkki, paluu aittovuoren kautta tyynen partion aikana.

Monday Nov 19, 2018 #

Juoksu / running 1:03:26 [3]

Kortesuon lenkki kersojen parkour-jumpan aikana.

Sunday Nov 18, 2018 #

Juoksu / running 43:17 [2]

Toivolasta kotiin o&i rattaissa rantaraitin ja mäkahon kautta.

Saturday Nov 17, 2018 #

Juoksu / running 2:47:51 [2]

Ihan oikea polkupitkis! Olipa edellisestä aikaa, mutta tuntuupa todella hyvältä. :) Kelikin oli upea. Ensin kiersin mäkahon aapon kanssa. Sitten sain tiedon että hirvenajo oli siirtynyt Niinimäkeen, joten kävin vielä yksin kiertämässä Holmakorven lenkin.

Friday Nov 16, 2018 #

Juoksu / running 1:02:42 [2]

Aapon kanssa polkuja kortesolle j takaisin.

Thursday Nov 15, 2018 #

Juoksu / running 34:46 [2]

Kauppareissu

Wednesday Nov 14, 2018 #

Juoksu / running 30:45 [2]

Ihan uudenlainen polkulenkki: mäkahontieltä polkua louhokselle, sieltä mopopolkua jysänkankaalle, lehhoasianmäk, sieltä naapurin laaniin ja lopuksi kukkovuoren takaa kukkomäkeen ja aapon tien kautta kotiin.

Tuesday Nov 13, 2018 #

Juoksu / running 28:30 [1]

Putkilenkki poluilla ja tiellä. Jokin nyt harmittaa, eikä oikein juokseminenkaan napammut.

Monday Nov 12, 2018 #

Juoksu / running 29:33 [2]

Ison-Kuukan ympäri. Seppälän lampaat huutelivat hävyttömyyksiä ja ruumishuoneen nurkalla näin maitopurkin kokoisen pöllön.

Sunday Nov 11, 2018 #

Juoksu / running 25:02 [1] 4.2 km (5:58 / km)

Kirjaston luona kääntymässä.

Saturday Nov 10, 2018 #

Juoksu / running 25:04 [4]

Pikainen iltapolku

Friday Nov 9, 2018 #

Juoksu / running 34:17 [2]

Aamulla eilisellä linnalla uudestaan. Oli sumua, ei maisemia.

Thursday Nov 8, 2018 #

Juoksu / running 33:09 [2]

Uusintakäunti eilisillan kukkuloilla aamun valossa, ei nähty hiehoja.

Juoksu / running 37:08 [2]

Iltalenkin teemana pimeää penkkaa. Tämä dielsdorf näytti tylsältä paikalta tänne tullessa, mutta niin vain hotellin nurkalta sai yhtämittaisen 2 km nousun pimeitä polkuja viinitarhan laitaa ja metsässä Regensbergin linnaan. Linnan torni oli suljettu, mutta ihan kivat näkymät kohti Zurichia joka tapauksessa.

Wednesday Nov 7, 2018 #

Juoksu / running 50:00 [2]

Aamun valossa löydettiin polku, jota pitkin pääsimme tähystämään viinitarhojen yläpuolelta laaksoon.

Juoksu / running 49:00 [1]

Lenzburgin linnamäellä kierrettiin linnan ympäri ja viereisellä kukkulalla pööpöiltiin lehmäin laitumella (tai hiehoja ne oli, mutta ihan mukavia silti).

Tuesday Nov 6, 2018 #

Juoksu / running 50:33 [1]

Glottertal niminen paikkakunta tarjosi kylän ympäri kiertävän merkatun polun. Nähtiin hevosia, lehmiä, vuohia, lampaita, kissoja ja koira. Viinitarhakierros tarjosi ihan kivaa nousua.

Monday Nov 5, 2018 #

Juoksu / running 30:00 [1]

Rouvan kanssa iltalenkki

Sunday Nov 4, 2018 #

Juoksu / running 30:00 [3]

Mäkahontie ja saarijärven tietä pumppaamolle, sieltä polkuja kotiin.

Saturday Nov 3, 2018 #

Juoksu / running 27:38 [4] 4.1 km (6:44 / km)

Pikainen polkulenkki lamppu päässä. Vauhti tuntui kovemmalta kuin mitä kello näytti. Kunto lienee huono.

Friday Nov 2, 2018 #

Juoksu / running 38:00 [2]

Kauppaan ja takas: 13+25 min, piti tehdä paluu polkukierron kautta, jotta sain marrasputkisuorituksen tehtyä.

Thursday Nov 1, 2018 #

Juoksu / running 45:00 [1] 7.0 km (6:26 / km)

Kersat hoitoon.

« Earlier | Later »