Register | Login
Attackpoint - performance and training tools for orienteering athletes

Training Log Archive: Pellervo

In the 31 days ending Mar 31, 2011:

activity # timemileskm+m
  Hiihto10 10:48:34 1.24 2.0
  Juoksu / running4 2:34:33 9.38 15.1
  Hiihtosuunnistus / Ski-o2 1:42:06 4.16 6.715 /15c100%
  Total15 15:05:13 14.79 23.815 /15c100%

«»
1:50
0:00
» now
TuWeThFrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeTh

Monday Mar 28, 2011 #

Hiihto 57:25 [3]
ahr:158 max:170

Tyynen kanssa hangen kuorilla hiihtäen Minkiön suon ympäri. Oli raskas keli ja menomatkalla kova vastatuuli. Rankan puoleinen lenkki.

Juoksu / running 30:00 [2] 5.0 km (6:00 / km)

Tyyneä työntäen, nukuttaen Selkäinmäen lenkki Uudenkulmantien kautta.

Sunday Mar 27, 2011 #

Hiihto 1:44:01 [2] **
ahr:146 max:170

Kirkonkulman kartan kanssa hangen kuorilla hiihtoa (alustavaa tarkastelua kartan päivitytarpeista).

Friday Mar 25, 2011 #

Hiihtosuunnistus / Ski-o 46:38 [3] *** 6.7 km (6:58 / km)
spiked:7/7c

Hankisuunnistusta Loimaalla. Hauskaa oli, vaikka hiihto vähän painoikin.

Wednesday Mar 23, 2011 #

Juoksu / running 1:02:00 [4]
ahr:160 max:178 shoes: Icebug hiko BUGrip

Juoksin vaihtelevasti yli polven upottavassa hangessa osan elonkierron luontopolkua + rauhallisehkoa tiejuoksua päälle.

Sunday Mar 20, 2011 #

Hiihto 1:50:00 [2]

Ullan ja Tyynen kanssa Virttaanharjulla. Alkumatka Tyynen hinausta ja sykkeet nousivat (kelkassa kehno luisto). Loppumatkan Ulla veti ja mulla pk-vauhti.

Thursday Mar 17, 2011 #

Hiihto 54:13 [2]
ahr:146 max:172

Tyynen ja Ullan kanssa hangenkuorilla Elonkierrossa.

Wednesday Mar 16, 2011 #

Hiihto 1:15:25 [3]
ahr:153 max:173

Hangenkuorilla hiihtoa Tyynen kanssa jokioisilla.

Tuesday Mar 15, 2011 #

Hiihto 31:59 [2]
ahr:157 max:170

Tyynen kanssa hange kuorilla hiihtämässä. 1. krt tänä vuonna. Vaunut seurasivat luisteluhiihdossa paljon siistimmin kuin sunnuntaina pertsalla.

Sunday Mar 13, 2011 #

Hiihto 1:30:00 [2]

Helsingin keskuspuistossa hiihtelyä Ullan, Villen ja Tyynen kanssa lipsuvilla suksilla. Juoksukärryn neitsytajo.

Friday Mar 11, 2011 #

Juoksu / running (lastenvaunut) 31:00 [3] 5.0 km (6:12 / km)

Selkäinmäenlenki uudenkulmantien kautta Tyynen kanssa. Tuntui tosi raskaalta.

Wednesday Mar 9, 2011 #

Hiihto race 6:48 [5] 2.0 km (3:24 / km)

Mtt:n viestihiihto. Tuntui ihan kauhealta. Tal oli 3 s.

Monday Mar 7, 2011 #

Juoksu / running (Lastenvaunut) 31:33 [2] 5.1 km (6:11 / km)
ahr:149 max:170 shoes: Icebug hiko BUGrip

Selkäinmäenlenkki Tyynen kanssa.

Sunday Mar 6, 2011 #

Hiihto 43:20 [3]

Tie & urahiihtoa kotimaisemissa.

Friday Mar 4, 2011 #

Hiihtosuunnistus / Ski-o 55:28 [3] **
ahr:169 max:179 spiked:8/8c

Loimaalla yöhisu. Puurokankaan kartalla. Oli tosi kivaa.

Wednesday Mar 2, 2011 #

Hiihto 1:15:23 [3]

Työyhteisölenkki: hiihtäen paukkumäkeen, siellä 4 + 2 km lenkit sekä peltolenkki kahdesti.

« Earlier | Later »